LIU SHAOANG OLIMPIAI BAJNOK!

Liu Shaoang a rövidpályás gyorskorcsolya 500 méteres versenytávján, a döntőt végig vezetve olimpiai bajnoki címet szerzett! A magyar éremszerzés szempontjából utolsó versenynapon a három érdekelt fiúból csak Ádó jutott tovább a negyeddöntőből, onnan viszont mindkét hátralévő futamban vezetve jutott el a döntőig és az olimpiai aranyig. Ezzel kétszeres olimpiai bajnok és Magyarország első egyéni olimpiai aranyérmét szerezte! Szívből gratulálunk! Egy élmény volt szurkolni!

Liu Shaoang a negyeddöntőben a nem túl szerencsés 3. helyről rajtolt, ahonnan viszont futamgyőztesként jutott tovább. Innen a rajtokból már övé volt a pályaelőny, amit a döntő célvonaláig tartott is.

Ádó győzelmét IDE kattintva lehet újra átélni!

Az 1998-as születésű Liu Shaoang 2022-ben egyéni olimpiai bajnoki címet ünnepelhet. Ennek azért van jelentősége, mert ahogy most is, akkor is a sárkány éve volt a kínai naptár szerint. Bátyja ezt eleve jó előjelnek tekintette az olimpia előtt, Ádó pedig be is váltotta a reményeket.

Nem volt egyszerű története az aranynak: pozitív koronavírusteszt miatt Liu Shaoang csak késve utazhatott Pekingbe, a már kint lévő válogatott után. Ugyan a mixváltós bronzzal jól kezdődött számára is az olimpia, de az 1000 méteres bronzérmének az ismert események miatt nem tudott teljes mértékben örülni. Majd 1500-on sem volt még teljesen elégedett, pénteken pedig jött a váltós kudarc. Az utolsó reális lehetősége volt a mai napon érmet szereznie a magyar férfi különítménynek az éremszerzésre. Bár a közvélemény azt várta, Liu Shaolin Sándor dacból húzhatja be a távot, végül Shaoang rukkolt elő egész nap tökéletes versenyzéssel, és győzött 500 méteren!

Férfi 500 méter – Liu S, Liu S.S., Krueger J-H.

Liu Shaolin Sándor a nem túl szerencsés, 4. pozícióból indulhatott. Jól rajtol, egyből haramdik helyre futott fel és ezt tartotta a hajráig. Az utolsó kanyarban viszont előznie kellett a biztos továbbjutó 2. helyért. Ehhez azonban kockázatnia kellett, külső íven próbál előzni, és emiatt végül lehajrázták a harmadik helyért is.

Sanyi negyeddöntős futamáért kattints IDE!

Krueger John-Henry belebotlott a rajtba, így a 3. helyen fordult az első kanyarban, majd még egyet csúszott vissza. A hajrában a koreai ellenfele az utolsó helyről kettőt előzött, majd a második helyért is jól hajrázott. Krueger ezzel futamában az ötödik helyen fejezte be a mai napi versengést.

John-Henry negyeddöntője ITT érhető el!

Liu Shaoangon volt a világ szeme, hogy életben tartsa a magyar reményeket. Jól rajtolt, a két kanadai mögött tartotta a második helyet. A lassításáért felelős kanadai viszont kicsúszott előtte, majd Ádó a másikat meg is előzte, magabiztosan hozta le futamát. Összesítésben a harmadik legjobb idővel jutott elődöntőben, ami futamában belső rajtpozíciót jelentett.

Ádót az elődöntőben ugyan a kanadai ellenfele lerajtolta, de két kör után vissza is előzte Dubois-t. A második helyért tülekedő koreai és kanadai össze is akadtak mögötte, így Liu Shaoang ismét magabiztos győzelemmel, összesítésben a legjobb idővel jutott döntőbe, ami ismét belső pályás rajtolást ért számára. A futam végi tülekedésben a koreait vétkesnek találták, így továbbjuttatták Dubois-t is. Ezzel az eredetileg négyesre tervezett döntő ötfősre egészült ki.

Ádó elődöntős menetét ITT találjátok!

Ádónak ezzel a már említett kanadai, a futamában második kazah Azsgalijev, valamint a másik futamból továbbjutó orosz Ivlijev és az olasz Sighel voltak az ellenfelei. A rajtnál egyből élre tudott állni Shaoang, mögötte szorosan Ilijevvel. Ők ketten el is szakadtak a többiektől féltávnál, és bár az orosz próbálkozott, szerencsénkre higgadt maradt, így Liu Shaoang az élen áthaladva, 500 méteren olimpiai bajnoki címet ünnepelhetett.

forrás: hirtv.hu

Liu Shaoang az M4Sportnak a verseny után elmondta, reggel már érezte, nyerni fog. Azt mondta eddig nem állt mellé a szerencse, így eldöntötte, magának kell kijárnia a sikert. A teljes interjú ITT érhető el, míg IDE kattintva a büszke testvér szavait találjátok!

A hamarosan 24. születésnapját ünneplő Liu Shaoang ezzel kétszeres olimpiai bajnok, kétszeres bronzérmes, Pekingben háromszoros érmes. A táv 2021-es világbajnoka, de tudjuk, oda a keleti országok nem mentek el, emellett Dordrechtben az összetett címet is elhódította. Emellett további 7 világbajnoki érme és négy európai bajnoki címe van. A döntő előtt jó előjel volt, hogy ezen a távon, belső ívről rajtolva eddig 13 alkalomból mind a 13-szor lehozta az élen a versenyt – 14. alkalommal is sikerült!

Szívből gratulálunk Liu Shaoangnak a teljesítményhez! Egyben köszönjük hogy végigszurkolhattuk a délutánt Érted!

Borítókép forrása: index.hu