Karl Geiger hazai sáncon szerezte vissza a sárga trikót

Karl Geiger győzött az első titisee-neustadti versenyen! A szlovének sokáig uralták a versenyt, de Anze Lanisek végül a második lett. Markus Eisenbichler végzett a harmadik helyen. Ryoyu Kobayashi ezúttal 5. lett, ezzel pedig Geiger visszaszerezte a sárga trikót.

Kevesebb nagy név, sok hiányzó, de mégis viszonylag népes mezőny utazott a titisee-neustadti hétvégére. A távolmaradók közül sokan pozitív Covid tesztet produkáltak, amely helyzet legjobban a norvég csapatot érintette, közülük Tande, Forfang és Villumstad teszteltek pozitívra. Marius Lindvik kontaktszemély volt, így elővigyázatosságból maradt otthon. A lengyelek közül Dawid Kubacki, Piotr Zyla, a németeknél pedig Andreas Wellinger is hasonló okból kifolyólag kényszerült kihagyni a hétvégét. Míg Robert Johansson egészségügyi problémák miatt maradt távol, Killian Peier pedig inkább otthon készül az Olimpiára.

A verseny gyenge szélben zajlott, de igazán hosszú és kiemelkedő ugrást nem láthattunk a VK legjobbjai előtt. Lovro Kos (137,5m 3.) volt az első a sorban, akinek a neve mellett kiemelkedő távolság szerepelt. Ez az ugrás pedig elég is volt neki az első sorozatban a dobogóra.

De a múltheti csapatverseny megnyerzése után az egész szlovén csapat szárnyali látszik. Öt versenyzővel uralták a top tízet a verseny első szakaszában. A sorozatot Anze Lanisek nyerte, 134,5 méterrel. A szlovén ötös fogat ezidáig együtt mozgott, de ahogy jöttek a legjobbak úgy választották szét őket. A második helyre Karl Geiger (132m) jött be, Lanisek és Kos közé. Ryoyu Kobayashi 133 méterrel a negyedik helyről várhatta a folytatást, míg mögötte Eisenbichler, 132,5 méteres ugrása után az ötödik volt.

A szlovén vonatot Timi Zajc folytatta a sorban 135,5 méterrel. A kvalit megnyerő Cene Prevc 134 méterig jutott, ezzel a 7. volt. Bátyja, Peter Prevc (130,5m) a nyolcadik. A top tízet Gregor Deschwanden (128,5m) és Yukiya Sato (132m) zárták.

A norvégok hétvégi egyyetlen reménye, Halvor Egner Granerud (128m) a 11. volt. De az osztrákok legjobbjai is a vártnál gyengébben szerepeltek, Daniel Huber (126,5m) az első sorozat után csak a 21., míg Stefan Kraft (124m) a 26., Jan Hörl (125,5m) pedig a 19. volt.

Az első sorozat eredménye

A második sorozatra, kiváltképp a verseny végére megerősödött a hátszél, de a versenyt megállítani egyszer sem kellett. Az ugrásokra viszont kihatással volt, így a top tíz némiképp átalakult. Yukiya Sato, Gregor Deschwanden, Peter Prevc és Timi Zajc mind kicsúsztak a legjobb tíz közül. Ezzel pedig, bravúros második ugrásával, Halvor Egner Granerud (136,5m) lett a sorozat nagy nyertese, a 11. helyről előre tudott jönni a 4. helyre.

A győzelmet azonban Karl Geiger szerezte meg, messze a leghosszabb ugrást bemutatva, 141 méterrel. Markus Eisenbichlertől (132m) majdnem 15 ponttal vette át a vezetést, és gyönyörű stíluspontokat is szerzett a zsűritől, egészen pontosan 58,5 pontot. Fel volt hát adva a lecke Anze Laniseknek. A szlovén, ahogy az első sorozatban is, 134,5 méterig repült, de ez kevés volt Geigerrel szemben. Ezzel pedig kialakult a dobogó: Geiger, Lanisek, Eisenbichler.

A dobogóról így ismét lecsúszott Ryoyu Kobayashi (131,5m), amivel a sárga trikótól is elköszönt, Geiger ugyanis ezzel a győzelemmel 11 ponttal átvette a vezetést az összetettben.