Kramer duplázott Nyizsnyij Tagilban – meglehet még az összetett?

Marita Kramer nyerte a vasárnapi versenyt is Nyiznyij Tagilban, ezzel két verseny után százszázalékos mérleggel vezeti a Blue Bird Tourt, eközben Nika Kriznar mai második helyével visszavette a sárga trikót a dobogó legalsó fokán végző Sara Takanashitól, de vajon beleszólhat-e még egy nagy hajrával ebbe a már így is izgalmasan alakuló csatába a feltámadó Kramer?

Újabb versennyel folytatódott ma a Blue Bird Tour és a női világkupa sorozat, ami ennél izgalmasabban aligha alakulhatott volna idáig: a szombati verseny után, három fordulóval a vége előtt a sárga trikót frissen megszerző Sara Takanashi előnye ugyanis csak 15 pont volt Nika Kriznar előtt, és elvben a tegnapi győztes Marita Kramer esélyei is éltek még, noha tegnap, a verseny után ő maga azt mondta, hogy miután túl sok verseny hagyott ki (emlékezhetünk, hogy Barcarozsnyón végül fals pozitívnak bizonyult koronavírus-tesztje miatt nem ugrott) szerinte számára már elúszott idén a kristálygömb.

A verseny előtti kvalifikációt egyébként ugyancsak Kramer nyerte, miközben a változékony körülményeknek köszönhetően Takanashi a 9. míg Kriznar a 13. helyen jutott csak tovább.

Nagy jelentősége ennek persze nem volt, viszont a kavargó szél jellemző volt a versenyre is, ám Marita Kramer fölényéhez az első sorozatban nem férhetett kétség. Az osztrák ugró 97,5 méterrel egyedül ugrotta túl a zsűritávolságot a versenyen és még úgy is viszonylag kényelmesen vezetett, hogy a talajfogás miatt a stíluspontjai nem voltak túl erősek. Az osztrák mögött a második helyen 7,1 pontos lemaradással a 95,5 métert repülő Sara Takanashi állt, aki 1,1 ponttal egyelőre ismét megelőzte a VK-összetettben őt üldöző Nika Kriznart (93,5 m), aki a favoritok közül a legkevésbé volt szerencsés a széllel az első körben. Kriznar mögött Silje Opseth (92 m) lemaradása sem volt nagy a negyedik helyen, így a norvég is minimum dobogóesélyesként várhatta a folytatást, míg mögötte Nozomi Maruyama (91 m 5.), Daniela Irascko-Stolz (88 m 6.) és Katharina Althaus (86,5 m 7.) álltak a rangsorban. A német mögött – kisebb meglepetésre talán – két honfitársa, Anna Rupprecht és Luisa Görlich következett a 8-9. helyen, míg a top10-et Thea Minyan Bjørseth tette teljessé.

Nem minden sztárnak ment ugyanakkor jól az első sorozatban, így például a pechesebbek közé tartozott Chiara Hölzl (83,5 m 16.) vagy éppen a világbajnok Ema Klinec (82 m 19.), így ők csak a középmezőnyből várhatták a folytatást, Klinec egyébként a második körben sem jutott előrébb a 18. helynél.

Az első sorozat eredménye

A második sorozatban a végjáték igencsak izgalmasan alakult, amiben ismét csak volt szerepe a szélnek is. Az élbolyból ezúttal Daniela Iraschko-Stolz (4.) volt a legszerencsésebb ilyen szempontból, aki ki is használta a kedvező körülményeket, és 96,5 métert repült a második sorozatban, ezzel pedig Nozomi Maruyamát (93 m 5.) és Silje Opsethet (90 m 6.) is maga mögé tudta utasítani. Nika Kriznar ugyanakkor 94 méterrel már át tudta venni a vezetést, és miután Sara Takanashi, akinek pechjére elég erős hátszelet kapott elmaradt tőle, előrelépett a második helyre. Takanashi egyébként azért a nehéz körülmények között is mentette a menthetőt, és 88,5 méterrel legalább a harmadik helyet megszerezte, így bár a sárga trikót ezzel visszakerült Kriznarhoz, a hátránya ugyanúgy csak öt pont összetettben, mint a nyizsnyij tagili hétvége előtt.

Mindeközben Marita Kramer ismét remekül ugrott, és 94,5 méterrel simán nyerte a mai versenyt, idén már az ötödiket, aminek köszönhetően több, mint húsz pontos előnnyel vezeti a Blue Bird Tourt, és bár a hátránya még mindig jelentős (91 pont) összetettben, ha így folytatja, könnyen lehet, hogy mégis odaérhet akár ő is a nagy kristálygömbre. Ezt egyébként ő maga is így látja, legalábbis a verseny utáni nyilatkozatában, a tegnapi “lehetetlenről” “majd meglátjuk”-ra módosította saját várakozásait az összetettet illetően, mondván, hogy azért az előtte álló két rivális is nagyon erős.

Ami a további sorrendet illeti a mai versenyen, Althaus egy kimondottan szép, 93 méteres második ugrás ellenére is maradt hetedik, míg mögötte Bjørseth, Yuki Ito, valamint a 10. helyen holtversenyben Chiara Hölzl és Anna Rupprecht zárták a legjobbak névsorát.