Norvég kettős győzelem született Titisee-Neustadtban: Halvor Egner Granerud nyerte a vasárnapi versenyt honfitársa, Tande előtt

Halvor Egner Granerud nyerte a vasárnapi versenyt a Hochfirstschanzén egy 140 és egy 138 méteres ugrásokkal. Mögötte – mindössze 2,4 pont lemaradással – a meglepően erős formát mutató honfitárs, Daniel Andre Tande végzett. A dobogó harmadik fokára Stefan Kraft állhatott.

A vasárnapi verseny főként hátszélben zajlott Titisee-Neustadtban, amelynek első sorozatában a 9-es beülőből indulhattak a versenyzők. Az első K-pont feletti ugrást a 11-es rajtszámmal induló Niko Kytosaho mutatta be. A 14-es rajtszámmal induló lengyel Jakub Wolny 136 méterig repült, így sokáig vezetett is a második sorozatban, a vezetést tőle csak a 28-as rajtszámmal induló Daniel Andre Tande (138,5 m) tudta átvenni. Wolny olyannyira jót ugrott az első sorozatban, hogy a hetedik helyről várta a második sorozatot.

A sorozat után Halvor Egner Granerud (140 m) várhatta az első helyről a folytatást honfitársa, Daniel Andre Tande előtt. Harmadik helyen a német Markus Eisenbichler (136,5 m) várakozott, mögötte pedig Stefan Kraft (138 m). A norvég Marius Lindvik egy 133,5 méteres ugrással az ötödikként, Dawid Kubacki (134 m) pedig a hatodikként várta a folytatást.

Az első sorozatban a legjobb tíz között volt még Ryoyu Kobayashi (135 m), Anze Lanisek (133 m) és Karl Geiger (134 m).

A lengyel szurkolók azonban annyira nem örülhettek, hiszen a tegnapi győztes, Kamil Stoch az első sorozatban csak 123,5 méterig jutott, azonban megjegyzendő, hogy a sorozatban ő volt a legpechesebb, hiszen ő kapta a legnagyobb hátszelet.

Az első sorozat eredménye

A második sorozat már a 10-es beülőből zajlott, azonban kiemelkedően nagy ugrásokat sajnos nem láthattunk. Az első tíz versenyzőt követően Michael Hayböck (128,5 m, 134,5 m) várakozhatott a leader boxban. Rajta kívül Kamil Stochnak is sikerült javítania, a második sorozatban egy 131 méteres ugrással végül a tizenhetedik helyig küzdötte fel magát.

Michael Hayböcktől honfitársa, Daniel Huber tudta átvenni a vezetést egy 138 méteres ugrással. Huber egészen Yukiya Sato 136,5 méteres ugrásáig tudta tartani az első helyet, aki az utolsó tíz ugróra várakozva az első helyet foglalta el.

Úgy tűnik, hogy Karl Geigernek annyira nem fekszik a Hochfirstschanze, 134 és 130,5 méteres ugrásaival csak a tizenegyedik. helyezést érte el. Anze Laniseknek (133 m, 130,5 m) sem sikerült megtartania a helyezését, csak a tizenötödik lett. A japán Ryoyu Kobayashinak (135 m, 132,5 m) egy helyezést sikerült javítania, így a hetedik helyezést érte el mögötte pedig honfitársa, Yukiya Sato végzett, tehát idén először két japán végzett egyszerre a TOP 10-ben. Marius Lindvik, illetve Dawid Kubacki két kiegyensúlyozott ugrással tartani tudták helyezésüket. Jakub Wolny (136 m, 134 m) a második sorozatban két pozíciót csúszott vissza, azonban ez a top 10-es eredmény is kiemelkedő a fiatal lengyeltől.

A legjobb négy ugró sok izgalmat tartogatott a nézők számára. Stefan Kraft egy 136 méteres ugrással átvette a vezetést Marius Lindviktől, ezután pedig Markus Eisenbichler következett egy 135,5 méteres ugrással, azonban ez nem volt elég ahhoz, hogy átvegye a vezetést. A tegnapihoz hasonlóan Eisenbichler így ismét pont lecsúszott a dobogóról.

Daniel Andre Tandét nagy izgalmakkal várhatták a szurkolók, hiszen az ő szezonbeli formáját tekintve nem volt biztos a két kimagasló ugrás bemutatása. Ezt megcáfolva Tande egészen 138 méterig repült. Utolsóként ugró honfitársa, Halvor Egner Granerud szintén 138 méterig jutott, így a pontszámok megjelenéséig nem lehetett tudni, hogy ki is végzett az első helyen. Szoros csatát követően végül Granerud állhatott fel a dobogóra úgy, hogy mindössze 2,4 ponttal előzte meg csapattársát.

A világkupában így továbbra is Halvor Egner Granerud vezet, aki a tegnapihoz hasonlóan ismét növelni tudta előnyét Markus Eisenbichlerrel szemben.