Nika Kriznar dominálta a frenstati hétvégét

Öt hónap várakozás után végre síugró versenyt követhettünk, méghozzá először a hölgyek versenyét a csehországi Frenstatból, amelyet abszolút a szlovén csapat dominált. A versenyt Nika Kriznar nyerte, aki a hétvége összes sorozatát az élen zárta. Az osztrák Marita Kramer végzett a második helyen, míg a harmadik a szintén szlovén, Ema Klinec volt.

Nem sokan, de talán még a vártnál is kevesebben vágtak neki az eddigi hivatalos információk szerinti egyetlen versenyhétvégének az idei női Grand Prix-en. (A korábban Facebookon és a blogon is közölt információink szerint Norvégiában még van esély néhány versenyre a nyáron, ám erről egyelőre hivatalos döntés cikkünk írásának pillanatában még nem született.)

A csehországi Frenstatban mindössze 27 hölgy állt rajthoz. Vörös Virág márciusi Lillehammerben elszenvedett sérülése után még mindig a rehabilitáció fázisában jár, így ezúttal magyar versenyzőnek sajnos nem szurkolhattunk. A mezőny, a szokásos lebonyolítás szerint, első nap két edzésen vett részt, majd a kis létszám miatt kvalifikáció helyett egy harmadik edzés következett. A második napon egy próbasorozat után pedig megkezdődött az egyéni verseny.

A mezőny legnevesebb tagjai egyértelműen a szlovének voltak, így nem meglepő, hogy abszolút Szlovénia dominált. Közülük is Nika Kriznar magaslott ki a legjobban. A hétvége összes sorozatát megnyerte. Az első sorozatban 97,5 méterig szállt, ami két és fél méterrel hosszabb volt, mint a sorozatbeli második, Jerneja Brecl ugrása. Kriznar a második sorozatban is 97 méterig jutott, amivel több mint 30 ponttal tudta megnyerni a versenyt!

A második Marita Kramer (95m, 93m) lett, aki a hétvége mindkét napján be tudott férkőzni a szlovének közé a dobogón az összes sorozat alkalmával. Nem volt ez másképp a versenyen sem, a harmadik helyről a második sorozatban feljött a másodikra, így magasan ő lett a legjobb osztrák versenyző. A harmadik Ema Klinec (90,5m, 89,5m) lett, aki a 6. helyről jött fel a dobogóra.

A negyedik és az ötödik helyen a francia versenyzők végeztek, Julia Clair (86,5m, 98,5m) és Josephine Pagnier (88,5m, 95,5m) személyében. A Lukasz Kruczek által vezetett lengyel csapat versenyzője, Kinga Rajda lett a hatodik egy 95,5 és egy 89 méteres ugrással. A szlovének dominanciáját jelzi, hogy a hetedik, nyolcadik, kilencedik helyen is nyugati szomszédaink versenyzőit találjuk. A Spela Rogelj lett 92 és 86 méterével. Az első sorozatban még második Jerneja Brecl (95m, 83m) végül nem tudott hasonlóan szerepelni a második sorozatban, és a 8. helyre csúszott vissza. A kilencedik Katra Komar (91m, 82,5m) lett.

A hazaiak legjobbja Karolina Indrackova (90m, 79,5m) lett, ő zárta a top 10-et.

Azt, hogy mikor jelentkezünk újra női síugrással, még sajnos mi sem tudjuk pontosan. A norvég versenyekkel kapcsolatban, ha lesz bármilyen hivatalos bejelentés, Facebook oldalunkon mindenképp beszámolunk.