2012 és 2018 után harmadszor nyerte a wengeni lesiklást a svájciak sztársízője. Beat Feuz egy nem tökéletes menettel jutott el a triplázásig. Nem mintha a Lauberhornon létezett bármikor is olyan, hogy tökéletes sízés. Az előző két lesikláson veretlen Dominik Parisnak meg kellett elégednie a második hellyel. Bizonyára így is tett, korábban még sohasem állt dobogón Wengenben. A dobogó harmadik fokára Thomas Dreßen állt fel. Német lesikló erre legutóbb 1992-ben volt képes. Szerencsére elkerülte a baleset az első januári klasszikust.
Sajnos, teljes valójában idén sem csodálhattuk meg a legendás Lauberhornrennent, hiszen a nagy tömegű friss hó miatt a mai lesiklást is csak a szuper-kombináció rajthelyéről indíthatták. A Russi-ugrató és a traverz így kimaradt. 60 síelő nevezett a versenyre, a hátsóbb régiókat böngészve fennakadhatott a szemünk a baszk Adur Etxezarreta vagy az örök Simari Birknerek aktuális tagja, Cristian Javier neve láttán. Ahogy azon is elgondolkodhattunk, hogy Babinsky névvel valaki osztrák színekben indul, míg Steudle a brit színeket erősíti.

A hiányzók listája szintén bővelkedik nevekben. Marco Odermatt, a svájciak üstököse Alta Badián szakította el meniszkuszát. A műtéten már rég átesett, szerencsés esetben még idén visszatérhet. Ugyanígy járhat Bormio meglepetésembere, Urs Kryenbühl, aki a hét első edzésén bukott hatalmasat. Hannes Reichelt, valamint a múlt héten edzés közben megsérült Adrien Théaux számára véget ért a szezon.
Elsőként Bryce Bennett (7.) vághatott neki a versenynek. Biztonsággal végigment, sebességértékeiből gyanítani lehetett viszont, hogy nem ez a nap menete. Max Franz (50.) gyorsabban is kezdett, az Alpwegen viszont rossz ívet választott, majd zárásképp a Ziel-S is túl nagy akadályt jelentett neki. Örülhetett, hogy célba ért. Az edzésmenő Mauro Caviezel (5.) a Kernen-S-ben hatalmasat mentett, de így is egészen más tempóban ment végig, majd fél másodperccel vette át a vezetést. Sokáig látványos hiba nélkül, ám észak-amerikai tempóban ment végig Benjamin Thomsen (28.) – Bennettel ellentétben a végén ő még az ívről is lecsúszott.

Thomas Dreßen (3.) hatalmas ugratóval nyitott a Hundschopfnál, az Alpwegnél is bizonytalankodott, végül így is 11 századdal megelőzte Caviezelt. Hatalmas ugratóival tűnt ki Travis Ganong (27.), tempója sajnos inkább lefelé lógott ki.

Egyetlen százados hátránnyal nyitott Dominik Paris (2.), századra azonos idővel folytatta. A Kernen-S-t ő gond nélkül vette, alighanem ennyin múlt – a végén 6 századdal vette át a vezetést. Az amerikaiak ma messze voltak az élbolytól, Steven Nyman (21.) is másodpercen túli hátránnyal zárt.

Beat Feuz (1.) az Alpwegen egészen brutális tempót talált, a Langentrejenen is gond nélkül ment át, a végén egy kicsit bizonytalanabb S-kanyar is belefért. Otmar Striedinger (15.) nem tudott felnőni ehhez a tempóhoz, tulajdonképp szerencséje volt: épphogy Bennett elé sorolt be. Matthias Mayer (4.) nyitótempója nem volt az igazi, utána hiába ment egész jó tempót, 4 tized lett a vége. A másfél másodperc körüli tábort sűrítette tovább Maxence Muzaton (19.). Az osztrákok utolsó reális esélyeként Vincent Kriechmayr (8.) következett. Hatalmas tempóval nyitott, nagyon le is csúszott a Minschkanténál – elszállt, majd egy másodpercet hagyott így az Alpwegen. Végül majd egy másodperc hátránnyal ért célba. Az Alpweg jelentette Matthieu Bailet (25.) számára is a komolyabb remények végét, 1,8 másodpercre növelte lemaradását a célig.

Egészen elképesztő strattal, 4tizedes előnnyel nyitott Aleksander Åmodt Kilde (6.). Az Alpwegen nem volt jó a tempó, el is adta ezt az előnyt, ám lövőtávolságon belül maradt – a végén viszont nem volt jó az ív, fél másodpercre nőtt a lemaradás. Előnnyel nyitott Carlo Janka (15.) is, a Minschkanténél viszont rögtön elszállt, utána hiába őrizte végig másfél másodperces hátrányát. Johan Clarey (57.) milliméterek híján a hálóba súszott a Kernen-S-nél, megúszta ép bőrrel. Továbbment, de hatalmas hátránnyal, csak becsületből tolta végig. Josef Ferstl (47.) számára is a Minschkantéig tartott a verseny érdemi része, igaz, ő utána is szorgosan vesztette a tizedeket. Kjetil Jansrud (11.) jó kezdés után az Alpwegen feleslegesen nagy ívet vett, utána pedig egyre gyűltek a tizedek – másodpercen túlra csúszott. A top-20-at keretbe zárták az amerikaiak, Ryan Cochran-Siegle (14.) önveszélyes síelése másfél másodpercen belüli hátrányt ért.
Egy lábon teljesített egy ugratót Nils Allegre (15.), ép bőrrel megúszta, a végére lassult csak be igazán. Szép íveken, ám jóval lassabb tempóval síelt Matteo Marsaglia (32.). Sokkal jobban megtalálta a sebesség és a pontosság közötti középutat Niels Hintermann, a hazai nézők nagy örömére másodpercen belül maradt. Daniel Danklmaier (12.) nagyot fékezett a Kernen-S-ben, végül épphogy másodpercen túlra csúszott. Christian Walder (44.) szétcsúszkáló lécekkel nagy hátrányt szedett be, a szebb napokat látott Peter Fill pedig (41.) öreguras tempóban síelte végig vélhetően utolsó wengeni lesiklását. Emanuele Buzzi (56.) a Minschkante életveszélyesre sikeredett, oldalán fekve indított ugratója után csak a célba érésre hajtott, Nicolas Raffortnál (39.) pedig a tempó volt igen óvatos. Dominik Schwaiger (53.) brutálisan bekezdett, ám a Kernen-S-nél választott íve pont annyira volt célravezető, mint anno Christian Schwaiger pályatűzései a német szlalomosok számára… A top-30-at Mattia Casse (15.) zárta, a szokásosnak mondható, másfél másodperc körüli lemaradással.
Többen rontottak az első harmincasból, így adott volt a lehetőség egy-egy kimagasló eredményre a továbbiakban is. Andreas Sander (30.) még csak épp, hogy megcsípte a pontzónát, az osztrákból lett honfitárs, Romed Baumann (24.) már vaskosabb pontmennyiséget gyűjtött be. Egy nappal azután, hogy a kombinációs lesikláson kis híján balesetbe keveredett. A legnagyobb bravúrt egy svájci, Ralph Weber (10.) mutatta be. A Hahneggschussig még a dobogó sem tűnt elérhetetlennek, de a végső eredménnyel sem volt elégedetlen. Egy másik helvét, Gilles Roulin (28.) csatlakozott a pontszerzőkhöz, igaz, ő tegnap sokkal jobban ráérzett a wengeni lejtőre. A németek szép számban képviselték magukat a TOP-30-ban, Manuel Schmid (38-assal a 13.) menete a kiemelkedő jelzővel nyugodtan illethető.
Pontot szerzett még Jared Goldberg (40-essel a 22.), egyetlen kanadaiként, s életében először Cameron Alexander (42-essel a 19.), majd Davide Cazzaniga (44-essel a 23.9 és végül még egy svájci, Lars Rösti (45-össel a 26.).
Beat Feuz harmadszorra nyerte meg a Lauberhornrennent, amivel beérte a ranglistán Rudolf Grafot és Franz Klammert. Immáron ő a legeredményesebb svájci lesikló a szentélyben. Előtte áll még Sailer és Schranz duója (4-4 siker), valamint az 1940-es évek abszolút csúcstartója, Karl Molitor (6 győzelem). Ami az aktualitásokat illeti. Ez a mai a szakági címvédő svájci 10. lesikló győzelme a Világkupában, s változatlanul nincs nélküle dobogó az idei szezonban. A szakági elsőséget át is vette Dominik Paristól. A dél-tiroli 23. alkalommal zárt dobogón a királykategóriában. Thomas Dreßent a Lake Louise-i idénynyitó után látjuk újra pódiumon, ez a sorban már az ötödik lesiklásban. Nagy szó ez, német lesikló legutóbb 1992-ben állt ilyen magasságokban a Lauberhornon. Ő Markus Wasmeier volt.
Ami az összetettet illeti, kitartott Pinturault előnye a lesiklókkal szemben. Kilde 22, Paris 57, Mayer pedig 101 ponttal követi a franciát. (Kristoffersen 2 pont hátránnyal áll a 2. helyen.)
Holnap a Männlichent hódítják meg a férfiak, következik a szlalom.
A címlapon szereplő kép forrása: Aargauer Zeitung