Karl Geiger nyerte a normál sáncon megrendezett síugró-világkupa versenyt Predazzoban és ezzel megszerezte a sárga trikót.

Karl Geigernek a szezonban első alkalommal sikerült felállni a dobogó legfelső fokára. A normál sáncon megrendezett első versenyen Geiger 104,5 és 103,5 méteres ugrásaival győzött, ezzel megelőzve a 102 és 103 méterre repülő Stefan Kraftot. A harmadik helyet a Négysáncverseny győztese, Dawid Kubacki szerezte meg 98,5 és 104 méteres ugrásaival.

A verseny a 11-es beülővel vette kezdetét a hazai Giovanni Bresadola ugrásával. Az 5-ös rajtszámmal induló norvég Andreas Granerud Buskum 95,5 méteres ugrásával a versenyen először ugrotta túl a K-pontot, aki ezzel természetesen átvette a vezetést. A 9-es rajtszámmal induló cseh Viktor Polasek 98 méterig repült, és ezzel a teljesítménnyel az első ugrást követően ő vezetett, mögötte pedig 97 métert ugró Luca Roth és Andreas Granerud Buskum foglalt helyet.

Az első húsz versenyző után Rok Justin vette át a vezetést 101,5 méteres ugrással, mögötte honfitársa, Cene Prevc foglalt helyet. Viktor Polasek 98 méteres ugrásával pedig még mindig a harmadik helyen állt.

A 29-es rajtszámmal induló német Constatin Schmid 107 méteres ugrásával vette át valamivel később a vezetést. Az ugrását követően a zsűri úgy döntött, hogy a beülőt lejjebb viszik a 9-esre. Az első 30 ugró után Constantin Schmid, Rok Justin és Pius Paschke álltak az első három helyen.

A nagyobb nevek közül a norvég Johanssonnak nem sikerült bejutnia a második sorozatba, mert 96,5 méteres ugrása után nem volt biztos a talajra érkezése. A másik meglepetés kieső pedig az osztrák Philipp Aschenwald volt, akinek csak a K-pontig sikerült ugrania.

Az első sorozat után Ryoyu Kobayashi sem örülhetett, hiszen 94,5 méteres ugrásával a második sorozatot csak a 26. helyről várhatta, míg a világkupa összetettben mögötte álló Karl Geiger megnyerte az első sorozatot.

Az első sorozat után – nem megfelelő ruházat miatt – a száz méterig repülő Marius Lindviket kizárták a versenyből, így honfitársa Daniel-André Tande a 30. helyen bejutott a második sorozatba.

Dawid Kubacki a Négysáncverseny győzteseként érkezett meg Predazzoba, ahol az első sorozat után – egy 98,5 méteres ugrással – a nyolcadik helyről várhatta a második sorozatot. Az osztrákok idei legjobbja, Stefan Kraft 102 méteres ugrásával a második helyről, közvetlenül az éllovas Karl Geiger (104 m) mögül várhatta a folytatást.

Az első sorozat eredménye.

A második sorozat első ugrója, Daniel-André Tande 102,5 méteres ugrásával hét helyet tudott javítani, így a versenyt a 23. helyen fejezhette be. A szokatlanul korán ugró Ryoyu Kobayashinak  azonban nem sikerült a bravúr, így a versenyt is csak a 26. helyen zárta.

A német sasok összességében jól teljesítettek a predazzoi versenyen. A 20 éves Constantin Schmid az ötödik helyen végzett, ez karrierje eddigi legjobb eredménye. Stephan Leyhe 101 és 104 méteres ugrásokkal (6. hely) és Pius Paschke (8. hely) szintén bekerült az első tízbe.

A lengyel csapat is jó formában van, hiszen a harmadik helyezett Kubacki mögött Kamil Stoch a negyedik lett – és csak 0,1 ponttal maradt le a dobogóról. Piotr Zyla pedig a hetedik helyen végzett.

Stefan Kraftnak a második sorozatban sikerült egy métert javítania, így 103 méterig repült. Azonban ez nem volt elég a győzelemhez, hiszen Karl Geiger is hozta a kötelezőt és a 103,5 méteres második ugrásával megnyerte a versenyt.

Az győztes Karl Geiger 719 ponttal átvette a vezetést a világkupában a predazzoi első versenyen gyenge formában lévő Ryoyu Kobayashitó, aki így 649 ponttal visszacsúszött a második helyre. Mögöttük Stefan Kraft áll 619 pottal.