Ryoyu Kobayashi utcahosszal nyert Hakubán

Szinte japán házi versennyé alakult a hakubai hétvége, ugyanis a hazaiak a második versenyen is kisajátították a dobogót. Ryoyu Kobayashi nyerte a második versenyt is, méghozzá utcahosszal a többiek előtt. A második helyen Keiichi Sato végzett, a harmadik Yukiya Sato lett. Az egyetlen nem japán nemzetiségű, aki bele tudott volna szólni a dobogós helyezések sorsába, Evgeniy Klimov volt, de a második ugrása nem sikerült jól.

A tegnapi napnál is kevesebben vágtak neki a hakubai második versenynek – mindössze negyvenen, a japán nemzeti csapat nélkül – így a verseny előtt ismételten egy edzősorozatot rendeztek a mezőny számára, ahol a tegnaphoz hasonlóan a japánok voltak a legerősebbek.

Noha az időjárás, legfőképp a néhol egész erősen befújó hátszél nem könnyítette meg az versenyzők dolgát. Zniszczol ugrása előtt várakoznunk is kellett néhány percet és feljebb is mentünk egy beülővel. Ám az eredmény tekintetében ez sem hozott igazán nagy meglepetést az első sorozat egészére vonatkozóan.

Ugyan 20 ugró után, tehát a mezőny feléhez érve, Klemens Muranka (126m ) vezetett Pius Paschke (127m ) és Kevin Bickner (125,5m ) előtt. Ahogy jöttek a mezőny végén a hazai ugrók, hamar meg is változott az állás.

Ryoyu Kobayashi megint tönkre verte a mezőnyt 136,5 méteres ugrásával, melyet a versenyen használt legalacsonyabb beülőből ért el. A japánok szinte teljesen kisajátították maguknak az első néhány helyet, de Evgeniy Klimov (129m) – aki tegnap is dobogón végzett volna, ám végül kizárták – beugrotta magát a második helyre, de az orosz lemaradása 13,7 pont volt Kobayashival szemben. A harmadik helyen Keiichi Sato állt 12 méteres ugrásával, de ő már 18,7 ponttal volt elmaradva élen álló honfitársától.

A második sorozatra Ryoyu Kobayashi bődületes első sorozatos ugrása után nem sok kérdés maradt a győzelem szempontjából. Másodjára is megközelítette a 130 métert, messze túlugorva az előtte ugró két versenyzőt, akik szintén a 9-es beülőből jöhettek. Ryoyu Kobayashi ezzel majdnem 30 ponttal, hatalmas dominanciával nyerte a versenyt és úgy tűnik, ugyanolyan formában van, mint márciusban a szezon végén.

A második helyen az a Keiichi Sato végzett, akinek az ugrása előtt a 9-es beülőre váltott a zsűri. A fiatal ugró ezt a hátszél ellenére is kezelni tudta, ugyan távolságban elmaradt a többiektől, a kompenzációk miatt ígyis be tudott jönni a második helyre. A harmadik a másik Sato, Yukiya lett, aki másodjára is remekelt 129 méterével. A negyedik Junshiro Kobayashi lett, aki 128 méterig jutott a második sorozatban. Az ötödik helyen Evgeniy Klimov végzett, akinek megvolt az esélye arra, hogy a tegnapi kizárása után ma végre ténylegesen is dobogóra állhasson, ám a hátszél és az alacsony beülő megzavarta, csak 115,5 méteres ugrást produkált.

Daiki Ito 8,5 métert javítva az első sorozathoz képest 130 méterig repült el és a remek zsűripontoknak köszönhetően a 6. helyen végzett. A japán sort Naoki Nakamura (120m, 128m) hetedik helye zárta. A 8. és 9. helyen a lengyelek végeztek, Andrzej Stekala (125m, 122,5m) és Klemens Muranka (126m, 121,5m) sorrendben, míg a 10. Mikhail Nazarov (128m, 124m) lett, így az oroszok is két emberrel zártak a top tízben.

A hátsóbb régióból talán Robin Pedersent (116m, 127m) lehetne leginkább kiemelni, aki a 23. helyről a 11. helyre jött fel. De Pawel Wasek (111,5m, 128m) is jó néhány pozíciót javított az első sorozathoz képest, a 25. pozícióból a 14.-re küzdötte fel magát.

A Grand Prix összetettjében Yukiya Sato átvette a vezetést Timi Zajctól, ám mindössze 8 pont köztük a különbség. A szlovén mögött három japán sorakozik Naoki Nakamura, Keiichi Sato és Ryoyu Kobayashi személyében.