Karl Geiger első győzelmét aratta Engelbergben

Izgalmas versenyt nyert meg Karl Geiger Engelbergben, aki ezzel életében először állhatott fel a dobogó legmagasabb pontjára a Világkupában. A második helyen Piotr Zyla végzett, akinek ez már szezonbeli negyedik dobogója. Daniel Huber személyében pedig egy újabb dobogóst köszönthetünk a Világkupában.

A versenyt a 19-es beülőből kezdtük, és az első K-pontot megközelítő ugrásra nem is kellett sokáig várnunk. A 3-as rajtszámmal érkező Michael Hayböck (124m 15.), aki a szezon elején nagyon nem szerepelt, úgy tűnik, kezdi megtalálni a formáját az utóbbi napokban. Visszatért a Világkupába Peter Prevc (35.) is, a szlovén versenyző a kihagyás után egy 126 méteres ugrással kezdte meg verseny körülmények között is szezonját. A hazaiak még mindig legnagyobb kedvence, Simon Ammann (45.) ezúttal nem remekelt, mindössze 118,5 méterig jutott. Messze túlszárnyalta őt viszont Andreas Stjernen (127m 23.), aki az addigi legnagyobb ugrást mutatta be, de a vezetést nem tudta átvenni Michael Hayböcktől, aki tetemes szélkompenzációt kapott a hátszélért cserébe még a verseny elején. Maciej Kot (23.) talán idei első igazán kimagasló ugrását mutatta be 128,5 méterével.

Nemcsak Kot, de Mackenzie Boyd-Clowes (123,5m 27.) és Clemens Aigner (124,5m 28.) is örülhettek, hiszen ők is bejutottak a legjobb 30 közé. Severin Freund (113,5m 50.) azonban gyenge ugrásának köszönhetően hamar búcsúzott ma. Jernej Damjan (26.) 127 méterig szállt, ami távolságban a második legnagyobb volt az addigi versenyzők közül, így ez garantálta számára a pontokat. Stefan Hula (125,5m 29.) fél méterrel túlugrotta a K-pontot, ezzel ő is a továbbjutók táborát erősítette. Viktor Polasek (30.) ugyan a K-pontot nem érte el, 123 méterével még bizakodhatott a pontszerzésben. Mindeközben, 22 ugró után Michael Hayböck még mindig az élen állt.

engelberg6

Richard Freitag (32.) úgy tűnt az edzéseken, hogy megtalálta azt, ami hiányzott számára a jó ugrásokhoz, 122 métere azonban ma nem erre engedett következtetni. Ezzel szemben Halvor Egner Granerud (9.) a sorozat addigi leghosszabb ugrását mutatta be 130 méterével, és át is vette a vezetést Hayböcktől. Azonban ez az ugrás szinte homályba veszett Daniel Huber (135m 4.) ugrása után, az osztrák ugyanis ezt is megfejelte 5 méterrel. Manuel Fettner (25.) 125 méterével és Junshiro Kobayashi (21.) 126,5 méterével szintén bekerültek a top 30-ba. A lengyelek új reménye, Jakub Wolny (119m 41.) és a szlovének versenyzője, Anze Lanisek (122,5m 36.) azonban ma még pontot sem szereztek.

Roman Koudelka 124 métere viszont elég volt ahhoz, hogy a 18. helyen zárja a sorozatot. Kilian Peier (19.), a svájciak idei legjobbja, 122,5 méterig szállt és ezzel ideiglenesen az 5. helyen állt az ugrás után. Anders Fannemel (22.) 123 méteres ugrása ugyancsak elég volt ahhoz, hogy kvalifikálja magát a második sorozatra. Markus Eisenbichler (48.) az elugrás után megbillent, így csak 115,5 méterig jutott, ami viszont messze volt a továbbjutó pozícióktól. A szezonban saját magához képest remekelő Vladimir Zografski (16.) ma 123 métert ugrott az első sorozatban.

engelberg5

Hosszú idő után Dawid Kubacki (6.) volt az, aki megostromolta a 130-as határt, végül egy méterrel elmaradt ettől a vonaltól, és ezzel nem is tudta megelőzni az éllovast, Daniel Hubert. Felder fiai közül Stefan Kraft (129,5m 8.) is kezdi megtalálni a formát. Az tehát megmutatkozni látszik, hogy az osztrákok formaidőzítésének célpontjában, nem meglepően, a Négysáncrverseny áll. Antti Aalto (126,5m 16.) megint csak mosolyt varázsolhatott a finn drukkerek arcára 126,5 méterével. Domen Prevc 129 méterig jutva a 13. helyről várhatta a folytatást, míg a VK-ban legjobban álló szlovén, Timi Zajc (128m 14.) egy méterrel elmaradt csapattársától. Robert Johansson (20.) Zajchoz hasonlóan 128 méterig szállt.

Evgeniy Klimov (1.) Huber ugrását is túlszárnyalta, 136,5 méterig repült és át is vette a vezetést. Andreas Wellinger (12.) az oroszországi botladozás után ma Svájcban 131,5 métert repült, ami mindenképp biztató kezdésnek bizonyult, de a csapattársak, Karl Geiger (135m 5.) és a próbasorozatot megnyerő, Stephan Leyhe (135m 3.) is remek ugrásokat mutattak be. Sorozatban jöttek a 130-as ugrások, és ez alól Johann André Forfang (133,5m 7.) ugrása sem volt kivétel. Kamil Stoch (11.) viszont ezúttal 130 alatt maradt, igaz csak egy méterrel, de a lengyel így több mint 10 méterrel maradt el a sorozatot megnyerő Klimovtól. Piotr Zyla 134 méterig jutva a sorozatot végül a 2. helyen zárta. A VK éllovas Ryoyu Kobayashi ugyan 130 méterig szállt, az élmezőnyhöz képest mindezt jóval kisebb hátszélben tette, így „csak” a 10. helyről várhatta a folytatást.

Az első sorozat eredménye

engelberg4

A második sorozatot, az elsőhöz hasonlóan a 19-es beülőből kezdtük, és máris egy remek ugrással kezdtük, Yukiya Sato (18.) 134,5 méterével. Stefan Hula (31.) második ugrása nem sikerült túlságosan jól, csak 122,5 méterig jutott, amivel valószínűsíthető volt, hogy javítani nem fog. Többen K-pont alatt maradtak az első tízes csoportból, Jernej Damjan (23.) 129 méterével ugyan javított, de Satotól ígyis messze elmaradt. Andreas Stjernen (30.) 120,5 méterével és Maciej Kot (26.) 122,5 méterével nem készülhetett nagy előre lépésre, és ehhez a klubhoz csatlakozott Anders Fannemel (125,5m 24.) is. A csoportot záró Junshiro Kobayashi (126m 22.) ugyan megközelítette Satot, átvennie a vezetést így sem sikerült.

Robert Johansson (17.) 134 méterig repült, ezzel át is vette a vezetést.  A hazaiak egyetlen állva maradt versenyzője, Kilian Peier (21.) megörvendeztette a svájciakat egy 131,5 méteres ugrással, de ezzel is csak az akkori harmadik helyre tudott bejönni. Roman Koudelka (11.) 136,5 méterig szállt, és ezzel gyorsan át is vette a vezetést Johanssontól. Vladimir Zografski (19.) ugyan erre nem volt képes, 132,5 méterével így is teljesen elégedett lehet, hiszen megint remek versenyt tudhatott maga mögött. Antti Aalto 135 métert ugrott másodjára, ezzel a 15. helyen zárta a versenyt. Michael Hayböck már annak is örülhetett, hogy pontot szerzett ma, először a szezonban, viszont nemcsak, hogy a legjobb 30-ban végzett, de 137,5 méterével az addigi leghosszabb ugrást mutatta be, és végül a kiváló 10. helyen fejezte be a versenyt. Timi Zajc (134m 12.) is jó ugrással zárta a napot. Domen Prevc 138 méteres ugrását nem tudta megállni, és még a vonal előtt elesett, így nem túl jó pontokat hozott magával a zsűritől, csak a 20. lett. Andreas Wellinger (14.) 130 méteres ugrásával nem tudott előre lépni, ezzel szemben Kamil Stoch (133m 9.) átvette a vezetést Hayböcktől.

Karl Geiger a verseny leghosszabb ugrását mutatta be Kubacki után, a német 141 méterig szállt, a 19-es zsűripontok pedig hozzájárultak ahhoz, hogy átvegye a vezetést – végül ez az ugrás győzelmet hozott számára. Daniel Huber ugrása előtt várakoznunk kellett kicsit az erős hátszél miatt, de az osztrák versenyzőt ez sem zavarta meg, Geiger ugrását ugyan nem tudta lekopizni, 138,5 méterével a második helyre jött be. Nem tudott viszont ekkorát ugrani Stephan Leyhe (135,5m 6.), aki ekkor a negyedik helyre jött be, amivel biztosította csapattársa, Geiger számára a dobogót. Piotr Zyla 136 méternél ért földet, ezzel beférkőzve Geiger és Huber közé, megszerezte a második helyet. Evgeniy Klimovtól (134m) 138-139 méteres ugrás kellett volna a győzelemhez, az orosz azonban nem volt képes erre a teljesítményre, végül csak a 4. lett.

Ezzel pedig Karl Geiger győzelmével ért véget a verseny, a német először állhatott fel ma a dobogó legtetejére. Piotr Zyla végzett a második helyen, ami idén már a 3. dobogós helyezése, Daniel Huber pedig megszerezte élete első dobogóját a Világkupában.

Végeredmény

HelyVersenyzőOrszág1. sorozat2. sorozatPontszám
1.Karl GEIGER135,0141,0302,0
2.Piotr ZYLA134,0136,0297,3
3.Daniel HUBER135,0138,5295,5
4.Johann André Forfang133,5138,0295,3
5.Evgeniy KLIMOV136,5134,0294,6
6.Stephan LEYHE135,0135,5293,9
7.Ryoyu KOBAYASHI130,0135,0289,9
8.Stefan KRAFT129,5137,0289,6
9.Kamil STOCH129,0133,0288,3
10.Michael HAYBÖCK124,0137,5286,4

Világkupa összetett

HelyVersenyzőOrszágPontszám
1.Ryoyu KOBAYASHI456
2.Piotr ZYLA365
3.Johann Andre FORFANG305
3.Kamil STOCH305
5.Karl GEIGER277
6.Stephan LEYHE231
7.Evgeniy KLIMOV206
8.Andreas WELLINGER191
9.Timi ZAJC166
9.Robert JOHANSSON166

Részletes eredmények

VK összetett
Nemzetek kupája

A Világkupa sorozat holnap délután egy újabb egyéni versennyel folytatódik.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s