Stoch nyerte a Grand Prix nyitányt

Kettős győzelmet arattak a lengyelek a Nyári Grand Prix első, wisłai fordulóján, hiszen a VK-címvédő Kamil Stoch fölényes győzelme mellett Piotz Zyła második helyének is örülhetett a wisłai közönség, míg a dobogó harmadik fokára a norvég Halvor Egner Granerud állhatott fel.

A 25. kiírása kezdődött meg ma délután a Grand Prix sorozaznak Wisłan, a tegnapi csapatversennyel ellentétben ezúttal felhős időben, ami a helyszíni hangulaton nem nagyon látszott, hiszen az előző napi lengyel győzelmet követően ismét többezer hazai sikerben reménykedő szurkoló volt kíváncsi a versenyre.

Az első sorozat után pedig úgy nézett ki, hogy nem is jöttek hiába, hiszen Kamil Stoch annak ellenére, hogy nem a legkedvezőbb körülmények között ugrott, egy fantasztikus 132 méteres ugrással toronymagasan vezette a versenyt, ráadásul 7,7 pontos lemaradással Piotr Zyła követte őt a második helyen, kereken 3 ponttal megelőzve a nyári szezon eddigi meglepetésemberét, a svájci Kilian Peiert (129,5 m), aki Kranjban két COC-futamgyőzelemmel már felhívta magára a figyelmet, most pedig jó esélye volt életében először dobogóra állni GP-futamon is.

sto2

A 4. helyen a tavaly novemberi VK-szezonnyitót megnyerő Junshiro Kobayashi állt egy 127,5 méteres ugrással, majd Kubacki (126 m 5.), Geiger (126,5 m 6.) és Zajc (124,5 m 7.) következtek a sorban. Az osztrákok tegnapi gyengébb szerepléséhez képest biztató volt Andreas Kofler (127,5 m) 8. helye, míg a top10-et két norvég, Halvor Egner Granerud (125,5 m 9.) és Robert Johansson (123,5 m 10.) egészítette ki az első kör után.

Az első sorozat eredménye

A második sorozat az élen nem hozott különösebb változást, a megerősödő hátszél ellenére Kamil Stoch egy 126,5 méteres repüléssel gond nélkül tartotta meg az első helyet az ugyanekkorát repülő Piotr Zyła (2.) előtt, így a lengyelek kettős győzelmet ünnepelhettek. A dobogó harmadik fokán viszont történt változás, Halvor Egner Granerud ugyanis egy 129 méteres ugrással a 9. helyről hat pozíciót is előre tudott jönni, ezzel övé lett ma a “bronzérem”. A 4. helyet Dawid Kubacki (127,5 m) szerezte meg, míg Kilian Peier egy 125,5 méteres második ugrással végül leszorult a dobogóról és 5. lett. Mögötte Junshiro Kobayashi (126 m 6.), Karl Geiger (125,5 m 7.), Robert Johansson (127 m 8.) és Timi Zajc (126 m 9.) volt a további sorrend. Andi Kofler (15.) ugyan végül kicsúszott a top 10-ből, helyette viszont egy másik osztrák, Stefan Kraft (126,5 m) érkezett meg a 10. helyre, ami azért a sztárok közül többeknek nem sikerült: Richard Freitag 18., Johann Andre Forfang 22., míg Andreas Wellinger csak a 27. helyen végzett.