Stoch újabb fölényes győzelmet aratott Hinterzartenben

A Grand Prix sorozat második versenyén sem talált legyőzőre Kamil Stoch, aki magabiztosan nyerte meg az Adlerschanzén rendezett versenyt Karl Geiger, és az első dobogóját ünneplő Kilian Peier előtt.

Az idei Nyári Grand Prix második fordulóját rendezték Hinterzartenben, a sorozat talán leghagyományosabbnak mondható helyszínén, hiszen ez volt az a sánc, ahol 1994-ben útjára indult a széria, amely az egyetlen 2014-es év kivételével, amikor anyagi okokból lemondták a futamot, mindig vissza is tért ide.

Ami a mezőnyt illeti, a rajtlista valamelyest talán még a wisłai hétvégéhez képest is tartalékosabb volt ezúttal, a házigazdáknál hiányzott például az Amerikába utazó Andreas Wellinger, illetve a teljes norvég élvonal. A lengyelek viszont például nem hagytak otthon senkit a legjobbjaik közül, Kamil Stoch pedig, ha már itt volt, egy 110 méteres ugrással vezetett is az első sorozat végén a hétvégén a legerősebbnek tűnő német ugró, Karl Geiger előtt, aki 104 métert ugrott, ám a kompenzáció és a stíluspontok miatt (Stochnak meggyűlt a baja a telemarkkal) mindössze 3,4 pont hátránnyal állt a 2. helyen. A 3. helyen egy ugrás után Kilian Peier (104 m) állt, aki előtt így ismét adott volt az esély, hogy esetleg dobogóra álljon, mögötte Piotr Zyła (105 m 4.), Evgeniy Klimov (102,5 m 5.), Timi Zajc (103 m 6.), Stefan Hula (101,5 m 7.) és Richard Freitag (102,5 m 8.) volt a további sorrend.

Az első sorozat eredménye

A második sorozat, az élen legalábbis, ennél jóval simább volt, Stoch egy 106,5 méteres ugrással esélyt sem nagyon hagyott az ellenfeleknek, és végül majd’ 15 pontos előnnyel nyerte meg a versenyt. Karl Geiger végül a második helyet meg tudta őrizni, noha 99 méterrel kisebbet ugrott, mint Kilian Peier (100,5 m 3.). A svájci így egy fél ponttal ugyan lecsúszott a második helyről, ám így is ünnepelt, hiszen GP-futamon még sosem állt a pódiumon.

A 4-5. helyen ugyancsak nem történt változás, Piotr Zyła (102 m 4.) és Evgeniy Klimov (100,5 m 5.) ugyancsak megőrizték az első körben megszerzett helyüket. A 6. helyre végül Stefan Hula (100 m) érkezett meg, a 7-re a japán Naoki Nakamura (99 m), aki mögött Jakub Wolny, Andreas Wank és Dawid Kubacki végeztek a 8-10. helyen.

sto3

Kamil Stoch ezzel két forduló után a maximális 200 pontot begyűjtve vezet az összetettben, amit egyébként (nem sok ilyen cím van ma már ) egyébként a lengyel klasszis sohasem nyert meg pályafutása során, persze tegyük hozzá, a legtöbb sztárhoz hasonlóan, neki sem volt igazán fókuszban az elmúlt években a nyári jó szereplés. Ez egyébként most sem feltétlenül van/lesz így, sok múlik majd azon, hogy hány versenyen indul el (Wisłan egyébként az ezt firtató kérdésre Kamil kitérő választ adott, mondván, hogy a döntés az edzői stáb kezében van), illetve lesz-e bárki más, aki hasonlóan kiemelkedő teljesítményre lesz képes.