A rekordbajnok újra a dobogó tetején: Sara Takanashi nyert Hinzenbachban

Tegnap az első helyről zárták ki, ma viszont ilyen téren sem hibázott a női síugrás rekordbajnoka, a négyszeres összetett VK-győztes Sara Takanashi. A japán klasszis Nika Kriznar valamint Silje Opseth társaságában ünnepelhetett a dobogón.

Újabb versennyel folytatódott a női világkupa sorozat Hinzenbachban, a kvalifikációban pedig ismét rajthoz állt Vörös Virág is, aki egy 71,5 méteres ugrással 54. lett a 70 fős mezőnyben. ez továbbjutást egyelőre még nem ért, de így két versenynap után egyértelműen állíthatjuk, hogy látszanak pozitív jelek az első néhány versenyhez képest.

Ami a versenyt illeti, az első sorozatban egy 90 méteres ugrással ismét Sara Takanashi volt a legjobb, és ezúttal ráadásul nem akadt fent a ruhaellenőrzésen sem, így az első helyről várhatta a folytatást a tegnapi győztest, a szintén 90 méternél landoló Nika Kriznart megelőzve.

A norvég csapat tegnap este szerencsésen visszakapta az utazás során elkeveredett léceit, így Silje Opseth immár saját lécein repülve szerezte meg a harmadik helyet az első körben, egy 88 méteres ugrásnak köszönhetően. Mögötte Ursa Bogataj (88,5 m) volt a negyedik, Daniela Iraschko-Stolz (85,5 m) az ötödik, míg Nozomi Maruyama (86,5 m) a hatodik helyről várhatta a folytatást.

A nagy nevek közül eközben többen teljesítettek valamivel a várakozások alatt, mint például a vk-éllovas Marita Kramer (85 m), aki csak a kilencedik helyen állt az első ugrásokat követően, aztán mint később kiderült még ott sem, ugyanis ahogy tegnap Takanashi, úgy ma a sárga trikós is fennakadt a felszerelés-ellenőrzésen.

Mindeközben Maren Lundby (82,5 m) a 12., a tegnap a második helyen végző Ema Klinec (82,5 m) a 13., míg egy sikertelen edzői nekifutó-rövidítést követően Eirin Maria Kvandal (82 m) csak a 19. helyről várhatta a folytatást (ő végül 16. lett).

A második sorozatban végül nem változott a sorrend az élen, noha egy 90,5 méteres ugrással Nika Kriznar meg tudta szorongatni, végül egy 90 méteres második kísérlettel 6 tized pont előnnyel Sara Takanashi nyerte a mai versenyt, ezzel idei első győzelmével 58-ra növelte futamgyőzelmeinek számát. Silje Opesth ugyancsak 90 méternél landolt a második sorozatban, ezzel megőrizte a harmadik helyét, míg a negyedikre Daniela Iraschko-Stolz lépett fel egy 87 méteres kísérlettel.

A legtöbben mindazonáltal Maren Lundby lépett előre a második sorozatban, aki a verseny leghosszabb ugrását bemutatva (91 m) egészen az ötödik helyig tudott feljönni. Mögötte Nozomi Maruyama zárt a hatodik helyen, Iraina Avvakumova lett a hetedik, Katharina Althaus a nyolcadik, Ursa Bogataj a kilencedik, míg az legjobb tízet ezúttal Ema Klinec zárta.

Végeredmény

HELYVERSENYZŐORSZÁG1. SOROZAT2. SOROZATPONTSZÁM
1.Sara TAKANASHI90,090,0238,4
2.Nika KRIZNAR90,090,5238,0
3.Silje OPSETH88,090,0232,4
4.Daniela IRASCHKO-STOLZ85,587,0225,5
5.Maren LUNDBY82,591,0224,7
6.Nozomi MARUYAMA86,585,0219,1
7.Irina AVVAKUMOVA86,083,0218,8
8.Katharina ALTHAUS85,084,0217,2
9.Ursa BOGATAJ88,580,5214,7
10.Ema KLINEC82,581,5210,6

Világkupa

HELYVERSENYZŐORSZÁGPONTSZÁM
1.Marita KRAMER410
2.Nika KRIZNAR371
3.Sara TAKANASHI326
4.Ema KLINEC291
5.Silje OPSETH277
6.Daniela IRASCHKO-STOLZ242
7.Eirin Maria KVANDAL233
8.Maren LUNDBY208
9.Katharina ALTHAUS167
10.Ursa BOGATAJ166

Részletes eredmények
VK-összetett
Nemzetek kupája

A hinzenbachi hétvége vasárnap egy újabb egyéni versennyel zárul.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s