Lundby győzött és előnyben a Raw Airen Lillehammer után

Csak megszorítani tudták a többiek Maren Lundbyt Lillehammerben, a a Raw Air sorozat második állomásán, legyőzni azonban végül nem sikerült a norvég VK-éllovast, aki idei tizedik sikerével nagyot lépett a Raw Air megnyerése felé is.

A Raw Airről lévén szó természetesen a hétfő esti kvalifikáció is beleszámított az összetettbe, amelyet az oslói verseny után Daniela Iraschko-Stolz vezetett minimális előnnyel Maren Lundby és Katharina Althaus előtt.

Bár mai hír részben még az oslói verseny krónikájához tartozik, hogy a második sorozatos bukása során elszakította a keresztszalagját, így nem csak a mai versenyt nem tudta vállalni, de többhónapos kihagyás is vár rá.

A kvali után azonban már Lundby vezette az összesítést, nem is kevéssel, ugyanis új sáncrekorddal (141,5 m) több mint 13 pontot vert a teljes mezőnyre a selejtezőben. A legközelebb Katharina Althaus és Nika Kriznar tudtak hozzá kerülni a kvaliban – ők végeztek holtversenyben a második helyen, míg Iraschko-Stolz (124,5 m) csak a 10. helyen jutott tovább, így a Raw Airben visszacsúszott Althaus mögé, a 3. helyre.

A kvalifikáció eredménye

A szakadó hóesésben zajló ma esti verseny első sorozatát követően viszont Katharina Althaus állt a legjobban egy 131,5 méteres ugrással, megelőzve a két beülővel feljebbről indulva 139 méterig vitorlázó Eva Pinkelniget, aki mögött Iraschko-Stolz (128 m) állt a harmadik helyen. Maren Lundby ezúttal csak az osztrák páros mögé, a negyedik helyre fért be, miután első nekifutásra 125,5 métert repült. Ezzel Althaus bár megelőzni nem tudta a norvégot, jelentősen csökkentette hátrányát a Raw Air pontversenyében, ugyanis a kettejük közötti különbség mindössze 6,4 egységre olvadt.

A második sorozatban viszont fordult a kocka, Lundby egy 138 méteres ugrással meg sem állt a győzelemig, míg Althausnak hiába volt jelentősebb előnye, egy 132 méteres ugrást követően meg kellett hogy elégedjen a második helyezéssel. Eva Pinkelnig egy 128,5 méteres ugrással egy helyet ugyan visszacsúszott, de így is dobogós helyezést ünnepelhetett (egy 2015-ös nizhny tagili verseny után után pályafutása során a másodikat), míg Iraschko-Stolz (124 m) a dobogóról éppen lecsúszva a negyedik helyen zárt.

Az osztrák mögött Juliane Seyfarth (124,5/126 m) és Nika Kriznar (126/119,5 m) végeztek az 5-6. helyen, míg a második számú norvég címet ezúttal Silje Opseth zsebelte be, aki egy 131 és egy 125 méteres kísérlettel a hetedik helyen zárt. Yuki Ito (124,5/123 m) lett a 8., Anna Odine Strøm (126/112,5 m) a 9., rajtuk kívül pedig még Elena Runggaldier (124,5/117 m) fért be a top10-be, ellenben a ma meglepően halovány teljesítményt nyújtó Sara Takanashival, aki csak a 14. lett, de a nagy nevek közül például Carina Vogt is meglehetősen hátul, a 22. helyen zárta a mai versenyt.

Idei 10. futamgyőzelmét követően Maren Lundby végül növelni tudta előnyét a Raw Air sorozatban, az utolsó verseny előtt csaknem 20 pontos különbséggel vezet már Althaus előtt. Ezzel együtt a VK-győzelem is egyre közelebbinek látszik a norvég számára, a teljes idényt lefedő pontversenyben kereken 300 egységgel vezet német riválisa előtt úgy, hogy már csak öt forduló van hátra.