Bogataj Courchevelben sem talált legyőzőre

A második állomásával folyatódik ezen a hétvégén az idei síugró Nyári Grand Prix sorozat Courchevelben, ahol a pénteki nap teljes egészében a hölgyeké volt. A ma kora esti verseny Ursa Bogataj és Marita Kramer nagy csatáját hozta a győzelemért, akik közül a délelőtti kvalifikáció megnyerése után úgy tűnt, hogy az osztrák érzett rá jobban a sáncra, sőt, a verseny első sorozatát követően is Kramer vezetett egy 124 méteres ugrással. Bogataj (125 m) ugyan ennél egy méterrel messzebb jutott, azonban a szél miatt többet vontak le tőle, mint ellenfelétől, így 2,5 pont hátránnyal másodikként zárta csak az első kört, míg a vezető páros mögött pontszámban a regnáló VK-győztes, Nika Kriznar (121,5 m) tudta még valamelyest tartani a lépést a harmadik helyen.

A második sorozatban aztán fordult a kocka az élen, Bogataj 126,5 méteres második ugrására – igaz egy beülővel lentebbről indulva – Kramer csak 122-vel tudott válaszolni, így végül akárcsak az első két versenyen Wisłan, ismét a szlovén ünnepelhetett a végén, aki ezzel százszázalékos teljesítménnyel vezeti a Grand Prix sorozat összetettjét.

Ami a dobogó harmadik fokát illeti, Nika Kriznar ugyan az első körös eredmények alapján várhatónál nehezebben, de egy 113,5 méteres kísérlettel végül megszerezte a “bronzérmes” pozíciót, egyetlen tizeddel felülmúlva a 7. helyről nagyot zárkózó Kaori Iwabuchit (4.)., aki mögött honfitársa, Nozomi Maruyama végzett az 5. helyen. Katharina Althaus lett a 6., Az első sorozat után még a 4. helyen álló Silje Opseth a 7., míg a 8. helyeb az a Chiara Hölzl végzett, aki közelmúltban történt házasságkötése után immáron Chiara Kreuzerként szerepel az eredménylistán. A francia csapatnak Julia Clair szerzett egy értékes 9. helyet hazai versenyén, míg a top10-est ezen a napon Yuki Ito zárta. Ezzel a japánok még úgy is hárman voltak ott a legjobb tíz között, hogy Sara Takanashi végül kihagyta a versenyt, ugyanis a próbasorozat után fájlalta a lábát és inkább nem kockáztatott.