Jakub Wolny élete első győzelmét aratta Wisłan

A lányok után a délután második felében a fiúk is elkezdték az idei Grand Prix sorozatot Wisłan, ahol már az éles verseny előtt is zajlottak az események. Kamil Stoch ugyanis annak ellenére, hogy a felkészülési időszakot a többieknél kásőbb kezdte csak el, miután műteni kellett a lábát pénteken kellemes meglepetésre mégis megnyerte a kvalifikációt és minden jel arra mutatott, hogy minden előzmény dacéra jó formában van. A lengyel szurkolók azonban nem sokáig örülhettek egyik kedvencük teljesítményének, ugyanis szombatra Stoch műtött lába bedagadt, így kénytelen volt visszalépni a hétvégi versenyektől.

Ennek ellenére a helyi közönségnek volt így is kiért szorítani a mai versenyen, hiszen a lengyel ugrók szokás szerint erősebb formájukat mutatták a hazai versenyen. Igaz, az első sorozat után végül is nem egy lengyel, hanem Jan Hörl vezette a mezőnyt egy 130,5 méteres ugrással megelőzve Markus Eisenbichlert (128 m), utána viszont Jakub Wolny (123,5 m) következett a harmadik helyen Markus Schiffner (130,5 m) és egy újabb lengyel sztár, Dawid Kubacki (122,5 m) előtt, akit Karl Geiger (124 m) követett a 6. helyen.

Az első sorozat eredménye

A második sorozatban aztán előretörtek a hazaiak, előbb Dawid Kubacki mutatott be egy 127 méteres ugrást, amivel végül dobogóra állhatott és remekül ugrott Jakub Wolny is, aki 126,5 méterig jutott. Ez pedig, Miután Markus Eisenbichler (5.) csak 121,5, az első kör után vezető Jan Hörl (2.) pedig 125 méterig jutott, ha szűken is (2 tizeden múlott) de győzelmet ért a 26 éves lengyelnek, aki hazai pályán, először állhatott a dobogó tetejére a Grand Prix sorozatban. Ami a többieket illeti, Markus Schiffner (124,5 m) végül maradt a negyedik, Eisenbichler mögött pedig Karl Geiger is megőrizte a 6. helyet. A német mögött holtversenyben Anze Lanisek és Constantin Schmid holtversenyben végeztek a 7. helyen, Gregor Deschwanden lett a 9., míg a top10-et Mikhail Nazarov zárta ezen a napon.